Yurt Dışı Seyahat Engeli Ne Zaman Açılacak Seyahat Yasağı Kalktımı?

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen pandemi süresince bir çok vatandaşımızın yurt dışı uçuş yasağının kalkmasını beklemektedir. Yurt dışı yasakları halen devam etmektedir.

Yurt dışı seyahatleri ne zaman başlayacak ?Dış hatlar ne zaman açılacak ? gibi bir çok soru cevap aranmaktadır.

YURT DIŞI UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

 

THY açıklaması şöyle; “Yeni koronavirüs (Kovid-19) küresel salgını sebebiyle, resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda, tüm dış hat uçuşlarımız 20 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Pegasus Havayolları 1-15 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki tüm uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Pegasus, koronavirüs için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 15.05.2020 tarihine kadar tüm seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak.

Haziran ayında 19 ülkeye uçuş planlanıyor

Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

 

İlerliyen zamanlarda kademeli olarak artırılması planlanıyor.

 

Paylaş: