Almanya

Bilgi Formu İle Kolay Başvuru

Bilgi Formu

Turizm konusunda cazip olmayı başarmış ülkelerden bir tanesi olan Almanya  gezip görülecek  yerler bakımından zengin ve  farklı bir  kültürü deneyimini sizlere sunması bakımından ziyaret edilecek yerler arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Almanya vize başvuruları yapılırken evrakların eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmuş olması gereksiz evraklardan uzak durulması gerekmektedir.Yanlış yapılmış bir vize başvurusu hem vizenizin reddine hem de diğer başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

İşte  vizenizin olumsuz değerlendirilmemesi  ve istediğiniz şekilde sonuçlanması için profasyonel yardım almanız gerekmektedir Bunun için TMD VİZE olarak profesyonel ekibimizle istediğiniz zaman 7/24 bize ulaşabilir ve sorularınızın karşılığını bulabilirsiniz. Gerekli evrakları 05338179891 numaralı telefon  numarasından öğrenebilir ve gerekli duyulan evrakları web sitemiz üzerinden kaydedebilir ve siz işinize bakarken profesyonel ekimiz ile sizin yerinize işlemleriniz takip edilir.. Sizin yapmanız gereken sadece gerekli evraklarınızı web sitemiz üzerinden kaydetmek ve kargo adresimize yollamak. Biz sizin yerinize randevunuzun alımından evraklarınızın doldurulmasına kadar tüm işlemleri sizin yerinize yapıyoruz.

Seyahat planınızı yaparken uygun alınmış bir uçak rezarvasyonu ve otel rezarvasyonunun yapılması seyahat sigortanızın yapılması gerekmektedir.

Aşağıda yer alan bilgi formunu eksiksiz olarak doldurup başvuru süreciniz için gerekli olan randevu tarihinin alınması ve otel ve uçak rezarvasyonunuzun yapılması ve gerekli diğer işlemler için formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

 

Standart Evraklar ?
 • 1-Pasaport

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen ülkeleri, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda) ait fotokopiler gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.Not: Evlilik, boşanma vb. durumlarda ad, soyad değişiklikleri sebebiyle güncel olmayan pasaportunuz ile başvurunuz kabul edilemeyecektir.18 yaş üstü yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin pasaportlarında mutlaka imza alanları dolu olmalıdır.
 • 2-Başvuru FormuBaşvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken; başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalı ve başvuru tarihi unutulmamalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur

 • 3-Biometrik Fotograf
 • Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35×45 mm ebatlarında ve  tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.
 •   4-Seyahat Sağlık Siğortası
 • En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası her durumu kapsayacak şekilde olmalıdır. Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Dolayısıyla sadece günün yarısı sigortalı olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bir başka ifadeyle örneğin 8 ila 13 Mart tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 7 Mart´tan 14 Mart´a kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası ibraz etmeniz gerekmektedir.
  Not 1 : AB/AET vatandaşlarının eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaftırlar. (Almanya vatandaşları hariç)
 • Not 2 : Transit vize (Almanya havaalanını schengen dışı bir ülke için geçiş amaçlı kullanacak ve havaalanında herhangi bir kapı geçişi yapmayacak kişiler) başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur.
 • 5-Vize Harcı
Turistik Vize Belgeleri
Aile Arkadaş Akraba Ziyareti Belgeleri

ALMANYA AİLE AKRABA  VE ARKADAŞ ZİYARETİ

Almanya da yaşayan aile üyeniz , arkadaşlarınız yada akrabalarınızı ziyaret edecekseniz bu vize türünü başvurmanız gerekmektedir. Almanya aile akraba ve arkadaş ziyaretini yapabilmeniz için bazı evraklara ihtiyacınız bulunmaktadır. Evraklar kişinin meslek grubuna göre değişiklik göstermektedir. Aile arkadaş ve akraba ziyaretin de Almanya’nın ilgili Belediyesinden onaylı orjanal davetiye başvuru esnasında vize başvuru esnasında sunmanız gerekmektedir.

ÇALIŞANLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. BANKA DÖKÜMÜ
 3. ÇALIŞMA İZİN BELGESİ
 4. SGK HİZMET DÖKÜMÜ
 5. SGK İŞE GİRİŞ BELGESİ
 6. MAAŞ BORDROLARI
 7. EK GELİR BELGELERİ

İŞ VERENLER İÇİN GEREKLİ  BELGELER

 1. NÜFÜS KAYIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. BANKA DÖKÜMÜ
 3. GÜNCEL ŞİRKET EVRAKLARI
 4. EK GELİR BELGELERİ

SERBEST MESLEK

 1. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. BANKA DÖKÜMÜ
 3. ODA KAYIT BELGESİ
 4. GÜNCEL VERGİ LEVHASI
 5. EK GELİR BELGELERİ

ÇALIŞMAYAN KİŞİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. NUFÜS KAGIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. EK GELİR BELGELERİ
 3. SPONSOR DİLEKÇE

ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. NUFÜS KAGIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. ÖĞRENCİ BELGESİ
 3. EK GELİR BELGELERİ
 4. SPONSOR DİLEKÇESİ

EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. NUFÜS KAGIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. BANKA DÖKÜMÜ
 3. EMEKLİLİK BELGESİ
 4. EK GELİR BELGELERİ

ÇİFTCİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. NUFÜS KAGIT ÖRNEĞİ ASLI
 2. BANKA DÖKÜMÜ
 3. ÇİFTÇİLİK BELGESİ
 4. EK GELİR BELGELER

Gerekli Evraklar hakkında sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ticari Vize ve Fuar Vizesi Belgeleri
Kültürel Etkinlik ve Seminer Vizesi Belgeleri
Öğrenci Gezileri
Staj
Evrakları Nasıl Teslim Ederim?

 

 

Paylaş:

11 yorum “Almanya”

 1. ZAP 12-05-2022
 2. ZAP 12-05-2022
 3. ZAP 18-06-2022
 4. ZAP 18-06-2022
 5. ZAP 20-08-2022
 6. ZAP 20-08-2022
 7. ZAP 23-08-2022
 8. ZAP 23-08-2022
 9. ZAP 24-01-2023
 10. ZAP 24-01-2023
 11. ZAP 20-05-2023

Yorum Gönder